(ФОТО) Се преврте автомобил во Скопје

Фото: Читател на Независен

 

По сообраќајна незгода што се случи утрово во Скопје, на улица „Дрезденска“, едниот автомобил се преврте на покрив.

Од фотографиите кои пристигнаа во редакцијата на „Независен“ се гледа дека едниот автомобил е оштетен со отворена хауба, а другиот е превртен на покрив,.

Се врши увид во несреќата, а се уште не епознато дали има повредени.

Фото: Читател на Независен