(Фото) Од Луј Витон до Шанел: Што облекоа славните на Модната недела во Париз?

Франција- По три (бурни) недели во Њујорк, Лондон и во Милано, модната публика – уредници, купувачи, влијателни и, секако, познати личности – го заврши модниот месец во Париз. И на последниот моден натпревар со колекции за есен 2020 видовме некои од најдобрите ВИП-изгледи во целата сезона.

Енди Мекдауел во Диор

Ова се славни личности со најстил во првиот ред на Модната недела во Париз, од ќерката и таткото Зое и Лени Кравиц во Ив Сен-Лоран до стилот на Тимоти Шаламе во Акерман.

Сигурни Вивер во Диор
Зое и Лени Кравиц во Ив Сен-Лоран
Ашер во Балмен
Тимоти Шаламе во Акерман
Маја Хоук и Кара Делавињ во Диор
Лупита Нјонго во Луј Витон
Кортни и Ким Кардашијан и Кање Вест во Балмен
Карли Клос во Диор
Жанел Монае во Шанел
Изабел Ипер во Селин
Инес де ла Фрасанж во Шанел
Деми Мур во Диор
Бјанка Џегер во Диор
Алекса Чанг во Миу Миу
Шарлот Гинзбур и Рами Малек во ИСЛ
Дуцен Крус, Амбер Валета, Каролин Марфи и Карли Клос во Луев