(Фото) Црвен ќилим во Лас Вегас: Љубов ли е или кантри музика

САД- Американските кантри награди (CMA) своевиден Оскар за кантри изведувачите, синоќа, во Лас Вегас беше во знакот на црвената боја. Како гала црвениот ќилим и љубовните искри меѓу ѕвездите и нивните партнери.

Гвен Стефани како партнерка на ѕвездата Блејк Шелтон си ги покажа, новите зголемеи усни, Миранда Ламберт, новиот маж, полицаецот Брендон, Никол Кидман со тоалетата му го зема шоуто на сопругот Кит Урбан – кој имаше најмногу номинации, но освои само една за забавувач на годината…