Финансиски хороскоп за зимата 2022/2023 година


Дознајте што предвидува паричниот хороскоп за вашиот знак за зимата 2022/2023 година. година – еве што носат декември, јануари, февруари и средината на март во областа на финансиите!

Овен

За Овенот првата зимска половина од годината ветува дека ќе биде побогата и попродуктивна од втората. До средината на јануари среќната планета Јупитер ќе придонесе за вашиот успех. Во овој период, вреди да се вклучите во долгорочно планирање и решавање на важни финансиски прашања. Во втората половина на јануари Овенот ќе ги надмине сомнежите и неизвесноста. Проблемите или конфликтите можат да одземат премногу енергија и ресурси.

Бик

Ќе уживате во рутина или одмор, но посветени сте и на зголемување на финансиите. Биковите ќе бидат посветени на работата и за време на празниците. Ќе можете да правите работи поврзани со преговорите, а можете да ја зголемите и заработката на ова поле. Можно е за работа да сакате да се преселите во друг град или држава бидејќи ќе добиете поисплатлива понуда.

Близнаци

Во текот на зимата бидете внимателни со финансиите. Имате висока самодоверба што може да биде одлична во деловното работење, но не дозволувајте тоа да ве доведе до залута и да размислите двапати за паричните одлуки. Фокусирајте се на најважните работи и не ризикувајте. Доколку планирате одмор за зима, не се оптоварувајте со работа во овие денови.

Рак

Ѕвездите ви велат да се посветите на активности кои ве задоволуваат и кои финансиски ќе вродат со плод. Празничното затишје е добро време да размислите за дополнителни извори на приход или за инвестирање резервни средства. Подобро е да не правите големи купувања или да трошите пари на работи што навистина не ви се потребни. Позајмувањето пари во текот на зимата може да биде ризичен потфат, без разлика дали позајмувате или позајмувате некому.

Лав

Зимата за Лавовите ќе започне со мали неволји, можни се конфликти на работа со вработените, колегите, како и несогласувања околу парите. Во овој период не се впуштајте во тврдоглави ставови, туку обидете се да најдете решенија. Деталното планирање на вашата дневна рутина ќе ви помогне да останете на врвот на сè. Во декември претставниците на знакот ќе имаат можност да заработат унапредување или плата.

Девица

На почетокот на јануари ви треба барем малку одмор, по можност надвор од дома. По зимскиот распуст, на работа ве очекуваат сериозни предизвици кои ќе донесат невиден профит. До крајот на март, според предвидувањата на ѕвездите, некои од вас ќе имаат време да добијат унапредување или да го зголемат капиталот. Првите месеци од зимата ќе бидат најуспешни за наоѓање или промена на работа.

Вага

Во зима, Вагите ќе добијат можност да ги покажат своите најдобри професионални квалитети, а некои ќе одлучат да ја напуштат позицијата на вработен и да започнат сопствен бизнис. Во декември ѕвездите ги повикуваат претставниците на знакот да бидат потрпеливи, бидејќи работните конфликти ризикуваат многу да ја оштетат финансиската состојба. Важно е да научите нешто ново или да ги подобрите постоечките вештини.

Скорпија

Скорпиите добро ќе го наплатат своето знаење во текот на зимата. Можно е хобито на крајот да прерасне во сериозно занимање со добра заработка, што ќе ви овозможи да ја напуштите канцелариската работа. Скорпиите во јануари најверојатно ќе мора да направат многу трошоци за да си го средат животот. Ѕвездите советуваат да не ги одложувате личните работи, вклучително и одморот, за подоцна, бидејќи напролет ќе мора напорно да работите на кариерата.

Стрелец

Во февруари Стрелците ги очекуваат различни предлози за соработка. Сепак, постои ризик зад атрактивната фасада да се кријат тешки услови за работа. Во секој случај, претставниците на овој знак треба да одмерат сè кога донесуваат одлука. До февруари може да очекувате рутина на работа, но и зголемување на приходите. Упорноста и трудот на претставниците на знакот ќе бидат соодветно наградени до крајот на годината. Не ги трошете веднаш заработените пари, оставете нешто на страна.

Јарец

Во текот на зимата ве очекуваат успех и просперитет. Упорните и трпеливи Јарци можат да ги постигнат најхрабрите кариера и финансиски планови. Тие ефикасно ќе ги завршат долгорочните проекти додека добиваат значителни бонуси. Јарците очекуваат промени, како и понуда на пари за да ги остварат своите амбиции. Можно е некои Јарци да сакаат да се активираат во сопствениот бизнис.

Водолија

Во декември не ја пропуштајте можноста да заработите дополнителни пари. Можно е за време на празниците малку да излезете од вашата рутина кога се парите во прашање, но треба да се одморите. Но, по празничниот период добро испланирајте го вашиот буџет. До пролет, вреди да се довршат нерешените случаи за со свежа енергија да ги преземете најперспективните идеи.

Риби

До февруари ѕвездите укажуваат дека ќе потрошите многу пари за лични потреби. Внимателно разгледајте ги финансиските одлуки и не одложувајте никакви деловни преговори. Среќни ќе имаат оние кои бараат работа и сакаат да го заработат своето знаење. Работете на своите способности, тие се неопходни за раст на кариерата.