Финансиски хороскоп од 18. до 23. јануари


Mоментално сме под влијание на полната месечина, директниот Уран и ретроградниот Меркур. Еве како овие аспекти ќе влијаат на финансиската сфера и што предвидува хороскопот од 18 до 23 јануари за вашиот знак:

Овен

Периодот од 18. до 23. јануари е поволен за вашата финансиска состојба, бидејќи небесните тела сега се неверојатно добро лоцирани. Како резултат на тоа, ќе заработувате подобро, ќе купувате вешто и добро ќе управувате со вашите финансии. Сепак, ситуацијата може драматично да се промени ако ја изгубите контролата над себе. За да се слеваат пари, треба да бидете внимателни и доследно да го следите вашиот план.

Бик

Вашите непријатели се будни и се обидуваат да ви ја уништат среќата, затоа внимавајте кому што ќе кажете. Постои шанса да донесете некои погрешни финансиски одлуки поради ентузијазам или невнимание, па подобро е малку да се смирите. Бидете повнимателни кога купувате за да не случајно купувате неквалитетна стока. Од друга страна, вашите креативни способности ќе се зголемат.

Близнаци

Ако работите од дома, обидете се да го направите вашиот дом што е можно попријатно опкружување за да можете да се концентрирате на работата, без одвлекување на вниманието. Вашата финансиска благосостојба ќе зависи од вашата способност да одвоите пари и време. Во периодот од 18. до 23. не треба да бидете премногу исцрпени, инаку целата заработка на крајот ќе отиде во опоравување по стресниот период. Колку и да сте издржливи, важно е да бидете малку повнимателни.

Рак

Не заглавувајте се со целата работа, бидејќи постои голема опасност психички и физички да се исцрпите. Иако парите не паѓаат од небо и за тоа треба да се потрудите, обидете се да најдете баланс помеѓу работата и одморот. Доколку планирате да купите и да ја обновите зимската облека, ви се советува тоа да го направите онлајн.

Лав

Лавовите можеби нема да имаат среќа на крајот на неделата поради негативниот аспект на Сонцето и Меркур. Ако можете да се одморите во недела, тоа е одлично, но ако треба да работите, знајте дека сè што правите можеби нема да биде успешно. Во текот на оваа недела профитабилни работни места се недвижностите и реновирањето. Ова не е поволен период за кредити, ниту кон други, ниту од банка, бидејќи може да имате проблеми во иднина.

Девица

Ѕвездите и планетите се распоредени така што ќе имате голема среќа во финансискиот сектор. Сега е добар момент да се ослободите од непотребните работи, а со тоа и од лошата енергија. Во моментов најдобро е да вложите пари во нови знаења, искуства и вештини, бидејќи тоа многу брзо ќе ви се исплати или да се почестите со патување.

Вага

Во овој период не позајмувајте и не земајте заеми. Можеби ќе има некои важни промени под влијание на Уран, но лесно ќе се прилагодите на тоа. Финансискиот успех ќе биде целосно во ваши раце. Астролозите ве советуваат да го завршите она што сте го започнале, дури и ако вашата мотивација паднала. Помалку зборови и повеќе акција е мотото оваа недела.

Скорпија

Во текот на оваа недела ќе можете да ги реализирате вашите планови во финансиската сфера. Ќе почувствувате наплив на сила и енергија за да ги поместите планините! Важно е само целата ваша мотивација да биде насочена во вистинската насока кон една цел. Астролозите ве советуваат да ги контролирате приходите и расходите и да не донесувате избрзани одлуки.

Стрелец

Можеби ќе имате помалку енергија во овој период од вообичаено. Што се однесува до финансиите, успехот во оваа област зависи многу од околината и луѓето со кои работите – токсичните луѓе можат да ви ја намалат самодовербата. Сигурно во одреден момент ќе има луѓе кои ќе ви дадат совет кој не сте го побарале. Најважно е да останете фокусирани и свои и да се потпрете на себе.

Јарец

Уран во директно движење ќе донесе многу среќа во вашата финансиска сфера, парите ќе одат директно во вашиот џеб: плаќањата може да се забрзаат, должниците ќе одлучат да побрзаат со враќањето на парите. Можете да сметате на надворешна помош. Доколку сакате, дел од средствата можете да ги потрошите на рекреација и уживање, но внимавајте на непромислените набавки. Нека се средат парите малку и вашите мисли ќе дојдат на ред.

Водолија

Овој период е поволен за вас. Можете да ги промените работните места, да барате дополнителни извори на приход или да аплицирате за нова позиција. Не плашете се од промени: финансискиот прилив ќе ги заобиколи неодлучните и исплашените. Промената може само да ви користи, затоа не двоумете се!

Риби

Сега е важно да размислите за вашите следни чекори и идните трошоци и да испланирате сè убаво. Најдобро е да ги испланирате сите значајни промени во финансискиот сектор за првата половина од неделата, бидејќи тогаш енергијата е на врвот и е добар момент да завршите многу работи. Способноста за тимска работа ќе го зголеми вашето богатство.