Филипче: По пет децении реновиран Институт за трансфузиска медицина

После пет децении целосно го реновираме објектот на специјалистичко-консултативниот оддел на Институт за трансфузиска медицина, објави денеска на својот ФБ профил министерот за здравство Венко Филипче.

Тој посочува дека здравствената заштита ја подигнале на повисоко ниво.