Фарел Вилијамс ја носи најскапата чанта на светот: Louis Vuitton Speedy


Заборавете на сè за тивкиот луксуз: новиот Луј Витон Спиди на Фарел Вилијамс е исто толку гласен како луксузот, со цената од 1.000.000 долари.

Се продава само по нарачка, чантата „Millionaire Speedy“ ја издигнува популарната силуета на сосема ново ниво (и ценовно ниво), менувајќи го најчесто користеното памучно платно за крокодилска кожа, користејќи златен хардвер и додавајќи дијамантски приврзоци како украси.
Достапен од 4 јануари, додатокот со шест нули може да се изработи во една од петте бои: црвена, сина, зелена, жолта или кафеава. Самиот Вилијамс ја носеше чантата во канаринско жолта боја на Модната недела во Париз минатата сезона.

Вилијамс беше назначен за шеф на одделот за машка облека на Луј Витон во февруари 2023 година, наследувајќи го починатиот Вирџил Аблох. Пред неговото деби минатото лето, тој изјави за WWD дека чантите ќе бидат фокусна точка на неговиот мандат.  Брзиот милионер ќе биде како лакмус тест за тоа колку далеку луѓето се подготвени да одат.

За оние кои сакаат да носат нешто со „милионер“ во името, но не и со цената, очилата за сонце Millionaire сè уште се под 1.000 долари – засега.