Фановите на Бонд може да ја изнајмат вила Флеминг во која се роди 007


САД- Во чест на 25 -та филмска адаптација на франшизата за Џејмс Бонд, Airbnb им дозволува на обожавателите на славниот лик да го изнајмат домот во која се роди славната приказна за 007.

Сместена на Јамајка, Флеминг Вила е именувана по Јан Флеминг, авторот зад легендарните романи за Џејмс Бонд . Тука плодниот писател напиша многу од неговите најпознати дела, вклучувајќи десетина романи и раскази.

Удобноста на живеалиштето вклучува тениско игралиште, приватна услугасо батлер, личен готвач и живописен поглед на Карибите. Плажата е дел од одморалиштето GoldenEye, кое е именувано по филмот на Џејмс Бонд во 1995 година.

Вилата се состои од три дела: главната куќа, базенот и вилата. Главната куќа вклучува три спални соби, од кои сите имаат сопствена бања-додека куќата во базенот може да се пофали со кревет со големина на крал, туш на отворено и тераса. Куќата има петта и последна спална соба на имотот, комплетна со балкон (плус втор отворен туш).

Други знаменитости на луксузната вила вклучуваат простран базен, област за јадење алфреско (која може да собере до 12 луѓе) и импровизирана лежалка со поглед на морето.