Ел Макферсон ги покажа синовите за француски „Ел“

Франција-  Дали има некаков ген на инстант-модел што го поседуваат славните личности, а ние останатите не? Како што супермоделот Хајди Клум и нејзината ќерка Лени докажаа на неодамнешната насловна страница на германски Вог, прекрасниот ген на моделот е јасно во ДНК на овие познати луѓе. Најновиот супермодел кој позира на насловната страница на списанието заедно со нејзините деца е Австралијката Ел Макферсон (56) која се појави во француски Ел заедно со нејзините убави синови Арпад Флин Бусон (22) и Орелиус Си Бусон (17). Триото изгледа зачудувачки – а синовите на Макферсон јасно, ги имаат гените на мајка си. Макферсон е една од најуспешните манекенки на сите времиња, со прекарот „тело“ која и во позрели години ја има истата става од младоста и импонира со висината од 183 см.

Продолжувајќи ја целата атмосфера на „семејната афера“ е фактот дека насловната страница – една од неколкуте снимени за 75-годишнината на списанието – беше фотографирана од поранешниот сопруг на Макферсон, славниот фотограф Жил Бенсимон. Макферсон зашеметува во проѕирен, фустан со длабоко деколте, а нејзините момчиња се веднаш до неа во решително понеформални црни блузони со долги ракави. Својот пост на насловната страница, Бенсимон го напиша со наслов „#felslikemyfirstcover“.

Супермоделот мама исто така го сподели насловот на својот Инстаграм, пишувајќи: „Јас ја започнав својата кариера пред скоро 40 години работејќи со француски Ел и @gilles_bensimon. Денес, објавувањето на оваа слика, омаж на семејството со нашите синови @ cyfly08 @cybusson е значајно. Не затоа што е насловна страница на иконско списание, туку затоа што е прослава на долготрајни врски што се развиваат, пријателства, семејство, љубов и живот. ❤️ ”Таа продолжи да му се заблагодарува на Бенсимон за неговиот удел во промоцијата на нејзиното семејство„ толку убаво ”и на Ел што ги вклучи во нивниот 75-годишен јубилеј.

Синовите на Макферсон учат во добри училишта во Англија, а претходно со нив позираше за австралискиот „Вог“.