Експлозија во фабрика за вода во Зрењанин, има повредени

Повеќе луѓе се повредени во силна експлозија во фабрика за вода во српскиот град Зрењанин, јавија српски медиуми.

Експлозијата се случила утрово околу пет часот. На местото на инцидентот се тимови на Итната медицинска помош и на полицијата.