Експлозија на руски аеродром, тројца загинаа


 

Три лица загинаа, а шест се ранети откако цистерна со гориво експлодира на руски аеродом, јави агенцијата РИА новости.

Експлозијата се случила во близина на градот Разана, југоисточно од Москва.