Ѕвездата на „Џејмс Бонд“ Олга Кириленко позитивна на коронавирус

САД-  Актерката Олга Кириленко откри дека е позитивна на тестот за коронавирусот и сега е „затворена дома“.

Ѕвездата (родена во Украина), од филмот за тајниот агент Бонд Quantum of Solace, Oblivion и Човекот кој го уби Дон Кихот  на Инстаграм ги извести фановите за здраствената состојба.

„Болна сум една недела. Треска и замор се моите главни симптоми. Грижете се за себе и сфатете го ова сериозно! “

Таа им се придружува на голем број личности од светот на шоубизнисот кои се заразени со короната или се во самоизолација.

Минатата недела, Том Хенкс и неговата сопруга Рита Вилсон открија дека тие се самоизолирани во Австралија, каде што Хенкс го снима филмот за Елвис Присли, во режија на  Баз Лурман.

Хенкс го глуми менаџерот на Присли, полковникот Том Паркер, во филмот, кој е во пред-продукција.

Лурман откри дека и тој и неговото семејство сега, исто така, се во карантин, по нивниот контакт со Хенкс.

„Јас сум во изолација наредните 10 дена, но семејството и јас сме здрави и здрави“, изјави Лурман.

„Навистина мора да ви испратиме голема благодарност до докторите и медицинските експерти од Здравјето на Квинсленд, кои ни дадоа огромна поддршка и што е најважно, многу јасни упатства за тоа како да се ставиме на прво место во нашата компанија и здравјето на заедницата“.

Според „Deadline“, Лурман „работи дома“ и во моментов се обидува да го задржи филмот на вистинскиот пат.