Џулија Робертс и Дени Модер „живеат одвоени животи“


На 56 години, Џулија Робертс изгледа неверојатно. Во јануарското интервју за британски Вог, оскаровката беше прашана за тајната на вечната младост. „Добри гени, водат живот што е исполнет, и го кажав ова – и обично го кажувам како шега – но верувам во љубовта на добриот човек“, сподели таа. „Верувам дека мојот сопруг ме сака и се грижи за мене на начин што ме прави да се чувствувам длабоко, длабоко среќна“.

Шест месеци подоцна, нејзиниот брак е на работ. Џулија и Дени Модер ја одбележаа 22-годишнината од бракот на 4 јули, но нивната долга заедница се соочува со предизвици кои не исчезнуваат, открива извор.

„Една од нејзините најголеми отстапки неодамна беше преселување на семејството од Сан Франциско [каде што купија дом во 2020 година] назад во Малибу“, вели извор.

Двојката го продаде имотот вреден 11 милиони долари минатата есен за да го смири снимателот (55), „на кого му недостигаа врските со сурфањето и индустријата“. Но, работите не изгледаат толку одлично сега кога повторно се вратиле на начинот на живот во ЛА. Таа го прави своето, тој го прави своето. Тие живеат одвоени животи. Тие дури имаат повеќе куќи и често живеат одвоено“.

Според изворот, Дени повторно се дружи со своите пријатели на плажа и филмски контакти додека Џулија оди со полна пареа во својата кариера.

„Порано таа ќе снима филм овде и таму“, вели изворот, но сега кога нивните деца – близнаците Хејзел и Финеус (19) и синот Хенри (17) се постари и понезависни, „таа бара да  уште работа“.

Повеќе од 30 години откако стана филмска ѕвезда, Јулија се уште е на врвот. Нејзините последни два големи филмски проекти – Билет за рајот од 2022 година со Џорџ Клуни и 2023 година Остави го светот зад себе, кој беше продуциран од Барак и Мишел Обама – беа радикално различни, но и двата џиновски успеси.

„На Џулија ѝ се даде дополнително ниво на моќ што глумеше во еден од најголемите ром-компании во изминатите 10 години, а потоа и во најголемиот филм на Нетфликс од 2023 година еден со друг“, забележува изворот. „Џулија е сред оган, но нејзината работа одзема сѐ, а нејзиниот брак страда“.

Оваа следна фаза од нејзиниот живот со Дени е критична. „Тие поминаа низ многу подеми и падови низ годините“, вели изворот. „Надежта е дека повторно ќе најдат некаков баланс помеѓу нејзиниот професионален и личниот живот. Кога се сведува на тоа, таа не сака нејзиниот брак да пропадне – ниту тој.