Џон Леџенд за GQ:  Доналд Трамп е „токму спротивното од она што ни треба сега“

САД– Поп-ѕвездата и композитор Џон Леџенд  во интервјуто за GQ Hype проговори како претседателот Доналд Трамп се справува и ја води земјата во екот на пандемијата на коронавирус. Американскиот претседател последните неколку недели трпи жестоки критики и е под оган на јавноста.

Пејачот на хитот  “All of Me”  – кој неодамна од дома имаше концерт во чест на здравствените работници кои се соочуваат со Ковид-19 – вели дека претседателот е „токму спротивното од она што ни треба сега“.

„Тој препорачува смешни домашни лекови што не треба да ги пијат луѓето и дека мисли дека е брилијантен затоа што има роднина што е доктор“, вели Леџенд во најновото издание на GQ Hype.

„Тогаш тоа го комбинирате со фактот дека тој не ги слуша научниците и донесува одлуки за тоа како тоа ќе му биде од корист лично. Тој е исто така многу краткорочен мислител, затоа не размислува многу за тоа како да се справи со големи, сложени проблеми што бараат планирање и долгорочно следење “.

Поп-ѕвездата моментално се изолира во изнајмениот дом покрај плажа во Калифорнија со сопругата Криси Тејген и нивните две деца – ќерка Луна Симоне (4) и синот Мајлс Теодор, 2 , – како и мајката на Тејген, Вилаилк.

На 4 април, двојката и помогна на Елен Деџенерис да го започне новото домашно издание на нејзиното ток-шоу, појавувајќи се преку видео за да разговараат за тоа како се справиле за време на глобалната пандемија на коронавирус.

„Ова е искрено нереално“, рече Тејген (34) на шоуто „Елен Деџенерис“. „Едноставно беше нереално, надреално искуство за нашето семејство и сите што се таму. Едноставно е лудо “.

„Од страната на кариерата, лудо е, затоа што ја имаме целата оваа нова музика што се подготвувавме треба да ја пласираме на поинаков начин за да стигне до публиката, а вие никогаш не знаете како сето тоа влијае на неа. Дали ќе ја добијат поинаку?“ раскажува Леџенд за GQ Hype.

„И тогаш, се разбира, моравме да ги откажеме сите настапи. Ние едноставно не знаеме што ќе се случи. Знам дека имам многу музика што сакам луѓето да ја слушнат, плус го завршуваме албумот. Здравјето е прво, вели ѕвездата.