Џиџи Хадид бремена носела 10 топ-ревии: Од Том Форд до Шанел

САД-Шоуто мора да продолжи! Пред Јоланда Хадид да потврди дека ќерката Џиџи Хадид (25) очекува принова со дечкото, поп-ѕвездата Зејн Малик, бремената супермоделка (25) беше манекенка на модни ревии од висок профил во Париз, Лос Анџелес и Њујорк, а нејзините обожаватели не приметија ништо.

„Секако дека сме многу возбудени“, изјави Јоланда (56) за холандските медиуми. “Возбудена сум што ќе станам баба во септември, особено откако неодамна ја изгубив мајка ми. Но, ова е убавината на животот: Една душа нè остава и влегува нова. Се чувствуваме многу благословени”.

Еве кои ревии Хадид ги носеше, според ТМЗ, во текот на изминатите пет месеци додека е бремена.

Фалаксемус за машка облека есен / зима 2020-2021 година

Жан Пол Готје висока мода пролет / лето 2020-2021 година

22 ЈАНУАРИ, 2020 година: Џиџи и се придружи на нејзината сестра Бела Хадид (и практично секој друг влијателен супермодел од изминатата деценија, вклучувајќи ги и Карли Клос, Коко Роча и Ирина Шајк) за да го испрати легендарниот дизајнер Жан Пол Готје во пензија по 50 години во модната индустрија .

Том Форд / Зима 2020-2021 година

Марк Џејкобс / зима 2020-2021 година

Москино Есен / зима 2020-2021 година

Клое есен / зима 2020-2021 година

Оф-вајт есен / зима 2020-2021 година

Изабел Марант есен / зима 2020-2021 година

Миу Миу есен / зима 2020-2021 година

Шанел / Зима 2020-2021 година

Џиџи инатиот месец, го затвори шоуто „Шанел“ (а со тоа и целата Париз-модна недела) покажувајќи го нејзиниот рамен стомак..