Џенифер Лопез, наводно, сака половина од богатството на Бен Афлек од 150 милиони долари  поради  „брачни трошоци“


Извештаите сугерираат дека потенцијалното разделување на Лопез и Афлек нема да биде евтино за актерот од „Арго“.

Пејачката, наводно, сака тој да се раздели со половина од своето богатство бидејќи таа ги собрала табовите за време на нивниот речиси двегодишен брак.

Според Радар онлајн, извор близок до пејачката споделил дека Лопез, која наводно вреди 400 милиони долари, вели дека ќе бара надомест во паричникот на Афлек откако сфатила дека таа го финансирала најголемиот дел од нивниот раскошен начин на живот во текот на нивната врска.

Изворот додал дека Афлек „секогаш негодувал за трошењето пари“, па Лопез решила да не му пречи за да избегне да ги слушa неговите поплаки за нејзините навики за трошење.

„Една од малку познатите тајни е дека Џенифер платила голем дел од нивните брачни трошоци и сега чувствува дека тој и должи“, рекол изворот. „Таа ги собира сите сметки за приватен авион , хотелите и оброците, облеката, кафеаните, бензинот. Високите трошоци за живот беа направени со нејзините пари.”

Инсајдерот  продолжи да сугерира дека пејачката на „Let’s Get Loud“ не е виновна за прекинот на нивната врска и дека ситуацијата ќе беше поинаква доколку Афлек останеше во бракот.

Нивниот проблематичен брак ѝ ги отвори очите за тоа колку отуѓениот сопруг наводно штедел, а таа сега „бара целосен попис на потрошеното наспроти тоа што тој го потрошил и ги сака сите пари назад“.

Се чини дека нема начин да се спаси ситуацијата, бидејќи извор сподели дека пејачката на „Ain’t Your Mama“ се откажала од обидот да го спаси бракот со Афлек, обвинувајќи го 51-годишниот актер дека е причина за нивната разделба.

„Тој  пуши и пцуе и делува многу често иритирачки. Одличен режисер и актер, но не многу се смееше со него, знаеш? – додаде инсајдерот. Сепак, тој е прекрасен татко.

Мајката на Лопез, Гвадалупе Родригез, сака таа да продолжи со разводот од Афлек бидејќи заслужува подобар маж кој одлучил да се повлече наместо да се бори за нивната љубов.

„Таа и кажа дека потрошила години верувајќи дека Бен е некој вид витез во сјаен оклоп“.