Џенифер Лопез лансираше нов парфем: „Вети“ дека ќе и биде 25-ти

САД- Поп-ѕвездата и актерка Џенифер Лопез (50)  е рекордерка по парфеми меѓу колешките од Холивуд. Вети дека ќе исфрли нов парфем, 25-ти по ред.

„Promise“, кој се продава преку Интернет на страницата Ulta Beauty и во продавниците, е опишан како „есенција на разноврсна и моќна жена“.

Главните ноти на парфемот се италијански мандарина, розови бобинки, ирис и јасмин.