Џенифер Гејтс и Најел Насар го очекуваат своето прво дете


САД– 25-годишната ќерка на милијардерот Бил Гејтс и поранешната сопруга Мелинда Френч Гејтс ја објави веста за бременоста во заедничка објава со нејзиниот 31-годишен сопруг. Покрај две слатки фотографии објавени на Инстаграм на Денот на благодарноста, тие напишаа: „Благодарност. 💚🍼“

Џенифер се омажи за Насар, олимписки јавач на коњ, во октомври 2021 година по речиси четири години врска. Свадбата се одржа на фармата на гејтс во округот Вестчестер, Њујорк.

Исто така, успешен коњаник и сопственик на Евергејт шталите, Џенифер претходно изјави дека љубовта на двојката кон спортот е дел од она што ги зближило.

„Коњите се само еден дел од нашиот живот, но ние го сакаме спортот“, изјави таа во емисијата за коњи EQ на CNN во 2019 година. „Тој е професионалец, а јас го правам ова како аматер. Значи, да можам да ја споделиме нашата љубов и страст за коњите едни со други е едноставно неверојатно“.

Двојката ја објави својата свршувачка преку објава на Инстаграм во јануари 2020 година, во која Џенифер го нарече Насар „еден единствен“ додека беше романтично запросена.