Две топки завршија во мрежата: Погледнете го апсурдниот гол на вториот тим на Реал


Бизарен гол беше виден на натпреварот од третата шпанска лига меѓу Атлетико Балеарес и Кастиља, инаку вториот тим на Реал, кој исто така оствари минимална победа со резултат 1:0.
Имено, дури две топки влегоа во голот на Балеарес во истиот напад и во истиот момент во 72. минута од натпреварот.

Играчот од средниот ред на Кастиља, Нико Паз изведе слободен удар од десната страна и упати центаршут од земја во шеснаесетникот, а на паузата некој од трибините фрли уште една топка во игра.

Исфрлената топка од Паз во мрежата ја заби противничкиот играч Алберто Виљапалос во обид да избие, додека топката од трибините се одби од истиот играч и исто така влезе во мрежата.

Иако фудбалерите на Балерезе побараа поништување на голот поради две топки во поле, судијата сметаше дека втората топка не влијаела на исходот на акцијата.

Кастили така го прими голот, кој можете да го погледнете на 1:13 од приложеното видео.

Инаку, Реал Мадрид Кастиља е на 13. место во третата шпанска лига, додека Балеарес е на претпоследната 19. позиција.