Драматичен пораст на заразени во Србија – денеска 245

 

Во последните 24 часа во Србија забележани се 245 новозаразени со корона вирус.

Тестирани се 6.428 примероци.

Почина едно лице.

Во болница се 80 пациетни, што е најголем број од 2 септември. На респиратори се 22 пациенти.