Доаѓа модата „Измијте ги рацете“: Зетот на Кардашијанс промовира маици и дуксери

САД- Скот Дисик има нова порака за своите 23,4 милиони: Измијте ги рацете.

Модната етикета на ѕвездата на „Keeping Up with Kardashians“ и екссопругот на Кортни Кардашијанс со која има три деца, подразбира дуксери и маици со испишано лого „Измијте ги рацете“.

Колекцијата со ограничено издание доаѓа во четири различни неутрални бои – бела, црна, во камила боја и вечерно сина .

Објавувајќи ја својата нова колекција на својата страница на Инстаграм, @letthelordbewithyou, Скот ја насликаше фотографијата од себеси како ја носи  додека ги мие рацете: „Можеш подоцна да му се заблагодариш на Господ и @ безвременски“.

Дисик, кој го основаше модниот бренд во 2018 година, исто така ја промовираше колекцијата на своите Instagram Stories.

Маиците чинат 49 американски долари (37,50 фунти), додека додека дуксерите се по цена од 129 долари (98,55 фунти).