До сабота сончево и топло

До сабота претпладне времето ќе биде претежно сончево и топло. Во сабота кон крајот на денот и во наредните денови во попладневните часови ќе има нестабилна облачност на места со пороен дожд и грмежи.

Минималните температури ќе движат од 13 до 20, а дневните од 26 до 38 степени, соопшти УХМР