Дизајнерката Норма Камали се сврши на 75 години: „Сите имаме различен временски план“

САД- За модната креаторка Норма Камали, возраста е само бројка.

За време на разговорот во живо на Инстаграм со основачот на WIE Suite, Ди Поку, во четвртокот, Камали откри дека неодамна се свршила со партнерот Марти Еделман и дека ќе стапи во брак на 75 години.

Дизајнерката, позната по иконското палто со вреќа за спиење, објасни дека е „толку среќна“ што го прави овој следен чекор на нејзина возраст, дури и ако општеството мисли поинаку.

„Сите имаме сопствен календар, сите имаме различен временски план кога работите треба да се случат“, објасни таа.

Камали сподели дека нејзиниот астролог всушност предвидел дека ќе се сретне со сродната душа подоцна во животот.

„Мојот астролог во 1970 година ми рече, таа ми рече:„ Ох, ова е она што ќе се случи во твојата кариера и кога имаш 65 години ќе ја запознаеш својата сродна душа. “Јас реков„ Ах не не, не. ‘”, Се присети Камали.

Како и да е, астрологот беше во право, на „65 години, ја запознав својата сродна душа“, рече Камали.

Таа продолжи да споделува дека „преку Ковид навистина поминавме многу време заедно, па тој ми предложи на мојот роденден, па ќе се земеме“.

„На 75 години се мажам“, рече таа со насмевка.

Камали објасни дека не ја гледа својата ситуација како абнормална. „За мене, јас дури и не можам да ја согледам возраста“, рече таа.

Таа и Поку разговараа и за тоа како новоизбраната потпретседателка Камала Харис е инспирација, бидејќи не се сретнала со сопругот Даг Емхоф се до 48-та година.

Двајцата ги запозна заеднички пријател во 2013 година и се венчаа во август 2014 година.

Додека дизајнерката рече дека „не сака да чуе“ дека ќе се сретне со сродната душа на 65 години, се покажа дека е токму она што и требаше.

Таа призна: „Пресреќна сум затоа што не бев подготвена пред тоа“.

Камали, која славно го дизајнираше иконскиот црвен костим за капење на Фара Фосет, претходно беше во брак 10 години со нејзиниот поранешен деловен партнер Еди Камали,со кого се венча на 19 години.

За време на интервјуто за Инстаграм во живо, Камали зборуваше и за нејзината нова книга I Am Invincible, каде споделува зборови на мудрост за работата, љубовта, здравјето и повеќе за секоја деценија од животот за да им помогне на читателите да имаат свои „непобедливи“ моменти.

„[Тоа е] прирачник за жени и станува збор за стареење со моќ“, објаснува таа. „Никогаш немало прирачник, никогаш во животот немав прирачник и секогаш посакував: ‘Дали некој ќе напише книга за 40? Дали некој ќе напише прирачник за 30? Па го склопив ова за да можам да споделам или што и да научив, можеби има совет што можеш да го земеш “.

I Am Invincible, е достапен на 2 февруари.