„Диор“ објави боенка што ќе ве натера на летно расположение

Франција– Модната куќа „Диор“  објави боенка , полна со детали, таман за време на летото.

Луксузниот бренд им се придружува на Маноло Бланик и на Џими Чу, кои ги објавија страниците со боенки што може да се данлодираат, од избувнувањето на Ковид-19. Деталите за печатење во PDF на Диор, содржат бујни тропски предели, инспирирани од колекцијата на крстарења на главната дизајнерка Марија Грација Кјури за 2020 година. Фановите можат да ги обојат цртежите инспирирани од тропски предели, во кои луксузниот бренд прогласи „ reimagined toile de Jouy “, или да ја оживее продавницата на француската модна куќа на 30 Avenue Montaigne во Париз.

 

„Избегајте, инспирирајте се, создавајте, боја“, охрабрува боенката преку Интернет.

Комплетирано со седум страници, „Диор и уметност на бојата“ е уште една забавна активност за фановите во карантин.

-Бизнисот за мода и чевли се засили со голем број креативни иницијативи кои вклучуваат боење, велат експертите за активност, докажано дека го намалуваат стресот и вознемиреноста.

Покрај книгата за боење, WWD објави дека Диор планира да ја донесе ретроспективната изложба на „“Designer of Dreams “ во Кина во јули Изложбата претходно беше прикажано во Париз уште во 2017 година. Луксузната модна куќа изјави за WWD дека ќе ја прикаже претстојната изложба во Шангај од 28 јули до 4 октомври.