Ди Марија се договори со Јувентус на едногодишен договор за шест милиони евра


Фудбалерот од средниот ред Анхел Ди Марија е блиску до трансфер во Јувентус, објави на својата веб-страницата новинарот Џанлука Ди Марцио.

Според него, 34-годишниот Аргентинец се договорил со клубот од Торино за едногодишен договор во висина од шест милиони евра по сезона плус бонуси.

Забележано е дека Јувентус ќе го објави потписот со играчот од средниот ред следната недела.

Ди Марија минатата сезона постигна пет гола и направи асистенции на 31 натпревар за ПСЖ во сите натпреварувања.