Детокс напиток кој ги топи килограмите и целулитот


Сите знаеме дека умереноста во храната и пијалоците и редовната физичка активност се најважни за добро здравје и витка линија, но често тоа го игнорираме. Не можеме да одолееме на нашите омилени слатки, газирани сокови, грицки… Како резултат на тоа може да се случи да ставиме некој килограм вишок, но и целулит од кој не е лесно да се ослободиме.

Иако кората од портокал може да биде тврдокорна и потребно е долго време да се отстрани еден пијалок, може да ви помогне да ја намалите видливоста на оваа „напаст“ на краток рок. Покрај тоа што ќе му ги обезбедите на телото потребните витамини преку избраната здрава храна, вашето тело ќе изгледа многу подобро, вишокот килограми ќе исчезне, а целулитот ќе се намали.

Заменете еден оброк со овој сок три пати неделно и почувствувајте дека маснотиите исчезнуваат.

Рецепт за пијалок за детоксикација кој топи килограми

– зрела диња со средна големина
– сок од лимон
– прстофат свежо мелен пипер
– 1/3 лажичка рендано морско оревче
– мала низа сечкан селен
– 2 чешниња лук
– мала шолја сок од јаболко
– 2 супени лажици овесна каша

Подготовка: Прво исечете ја дињата на коцки, а потоа во блендер ставете ги сите состојки освен овесната каша и исечкајте. Ќе добиете смеса налик на супа, која ќе ја прелиете врз овесната каша.