Денеска најмалку новозаболени во Србија од јуни

 

Во последните 24 часа во Србија се спроведени 6.819 тестирања на корона вирус, а 163 се позитивни, или 2,4 отсто, јави Блиц.

Тоа е најмал број од 25 јуни, кога беа забележани 137 случиа.

Последното деноноќие починале пет пациетни.

Според последните податоци на Министерството за здравство и Институтот „Батут“, на респиратори се 107 пациенти ширум Србија.