Даниел Крег се соблече за GQ : Џејмс Бонд ме измачи

САД- Даниел Крег изјави дека не знае што носи иднината откако последен пат го игра Бонд – но верува дека „има и други работи кои се поважни“ од улогата што го направи меѓународна ѕвезда.

Актерот (52) ја презеде улогата на тајниот агент во „Нема време да се умре“ после пет години оддаденост и во интервју за априлското издание на  магазинот GQ во еден момент изјави дека е сигурен дека „никогаш повеќе нема да го направи истото“.

Крег, кој позираше топлес за списанието, рече: „ Се прашував дали филмот е навистина  вредно за ова, да се помине целата оваа работа? “Се чувствував физички навистина изнемоштено. Значи, изгледите за правење друг филм беа, исклучени. Затоа, поминаа пет години “.

Тој рече дека влегувањето во физичка форма за филмот, во кој се глумат sвездите Лашана Линч и Рами Малек, како и веќе уиграната Наоми Харис како Манипени, е клучно за подготовките за улогата. „Со Бонд, вие не го добивате сценариото, така што физичката состојба секогаш мора да е на високо ниво “, рече тој.

Ѕвездата рече дека правењето на неговиот последен филм 007 го ослободил од обврската да се вклучи во сценариото, велејќи: „Ова е мојот последен филм [како Бонд]. Ја задржав устата затворена пред и останав надвор од тоа и ја почитував и се каам за тоа“.

Крег е оженет со британската ѕвезда Рејчел Вајс. Тој има две деца, едно од претходниот брак со актерката Фиона Лудон и друго со Вајс.

– Постојат и други работи што се поважни. Јас сум прилично сигурен дека можам да играм скоро за било што, изјави за неговата иднина.

Крег рече дека новиот филм, чија премиера се одложи за седум месеци како резултат на појава на коронавирусот, ќе ја покаже „темната“ страна на ликот на Бонд што се појави во оригиналните романи на Јан Флеминг.

NEW YORK, NY – APRIL 9: (L-R) Michelle Ebanks, Gabrielle Union, Daniel Craig and Rachel Weisz attend The Opportunity Network’s 11th Annual Night of Opportunity Gala at Cipriani Wall Street on April 9, 2018 in New York City. (Photo by Paul Bruinooge/Patrick McMullan via Getty Images) *** Local Caption *** Michelle Ebanks;Gabrielle Union;Daniel Craig;Rachel Weisz