Целосните листи за пратеници на ВМРО-ДПМНЕ

Прва изборна единица

  1. Гордана Силјаноска-Давкова, Скопје
  2. Тимчо Муцунски, Скопје
  3. Синиша Стојановски, Скопје
  4. Бети Стаменковска-Трајковска, Скопје
  5. коалиција
  6. коалиција
  7. Велика Стојкова-Серафимовска, Скопје
  8. Тони Јаревски, Скопје
  9. Сафет Бишевац, Студеничани,
  10. Весна Марковска, Скопје
  11. Игор Никовски, Скопје
  12. Ружица Николовска, Скопје
  13. коалиција
  14. Влатко Мојсовски, Македонски Брод
  15. Јасмина Паметковска, Сопиште,
  16. Мартин Стојановски, Сарај,
  17. Филип Ѓорѓиев, Скопје
  18. Тамара Михајловска, Скопје
  19. Сергеј Попов, Скопје
  20. Бисера Златеска, Македонски Брод

 

Втора изборна единица

  1. Владо Мисајловски, Скопје
  2. Рашела Мизрахи, Скопје
  3. Бране Петрушевски, Куманово,
  4. коалиција
  5. Жаклина Пешевска, Скопје
  6. Дарко Костовски, Скопје
  7. Бојан Стојановски, Скопје
  8. Зоран Коцевски, Скопје
  9. Емилија Ангелова, Скопје
  10. Кети Димковска, Куманово
  11. коалиција
  12. Зоран Бајовски, Чучер Сандево
  13. Ерџан Демири, Шуто Оризари
  14. Дијана Илиевска, Скопје
  15. Мартин Стефановски, Старо Нагоричане
  16. Игор Атанасовски, Скопје
  17. Борче Илиевски, Скопје
  18. Искра Крстевска, Скопје
  19. Наташа Манкиновска, Скопје
  20. Тихомир Алексовски, Куманово

Трета изборна единица

  1. Игор Јанушев, Велес
  2. Иван Јорданов, Штип
  3. Благица Ласовска, Свети Николе
  4. Иванка Василевска, Скопје
  5. коалиција
  6. Игор Здравковски, Велес
  7. Миле Лефков, Кочани
  8. Никола Мицевски, Штип
  9. Даниела Христова, Виница
  10. Марија Петрушевска, Петровец
  11. Драган Ковачки, Делчево
  12. Јохан Тарчуловски, Скопје
  13. Весна Ничева, Штип
  14. Анри Андоновски, Крива Паланка
  15. Марјан Миленковски, Пробиштип
  16. Цветанка Каракашева, Пехчево
  17. Верче Мицевска, Илинден
  18. Христина Смилевска, Делчево
  19. Киро Нацков, Градско
  20. Лидија Анакиева, Зрновци

 

Четврта изборна единица

  1. Александар Николовски, Охрид
  2. Ане Лашкоска, Прилеп,
  3. Дајанчо Ефтимов, Василево,
  4. Ели Панова, Струмица
  5. Зоран Јованчев, Кавадарци
  6. Петар Ристески, Прилеп
  7. Здравко Трајанов, Радовиш
  8. Ангелина Петкова, Гевгелија
  9. Златко Пенков, Неготино
  10. Јадранка Поцкова, Струмица
  11. коалиција
  12. коалиција
  13. Дејан Бошков, Валандово
  14. Ирена Стерјоска-Локвенец, Прилеп
  15. Слободан Ивановски, Кавадарци
  16. Димитар Лазаревски, Могила
  17. Катерина Мојсоска, Кривогаштани
  18. Златко Темелковски, Кукуречани
  19. Владимир Ристов, Струмица
  20. Александра Свајќароска, Прилеп

Петта изборна единица

  1. Игор Дурловски, Битола
  2. Антонио Милошоски, Кичево
  3. Силвана Ангелевска, Битола
  4. Кирил Пецаков, Охрид
  5. Јован Јаулески, Струга
  6. Олга Лозановска, Битола
  7. Ѓорѓија Сајковски, Кичево
  8. Лидија Петкоска, Охрид
  9. Мирче Аџиовски, Струга
  10. Грација Бакрачевска, Охрид
  11. Бајрам Требишки, Маврово-Ростуше
  12. Бобан Бојковски, Битола
  13. Билјана Проеска, Крушево
  14. Тасин Ибраим
  15. Никола Најденовски, Демир Хисар
  16. Олгица Божиновска, Кичево
  17. Ѓорѓи Влајкиновски, Вевчани
  18. Алмедин Шаиновски, Дебар
  19. Жанета Савевска, Ресен
  20. Сандра Пејковска, Демир Хисар                                                                                                                                                                                                      Шеста изборна единица
  1. Дафина Стојаноска, Гостивар
  2. Александар Велјановски, Тетово
  3. Фуркан Чако, Гостивар
  4. Стојан Тодоровски, Брвеница
  5. Јасминка Богдановска, Теарце
  6. коалиција
  7. Анита Бошковска-Јовановска, Тетово
  8. Милан Јовановски, Гостивар
  9. Никола Крстовски, Јегуновце
  10. Верица Зафировска, Теарце
  11. Бране Стојчевски, Брвеница
  12. Станислав Бојчевски, Тетово
  13. Татјана Каранфиловска, Гостивар
  14. Татјана Стојановска, Јегуновце
  15. Александар Гиновски, Теарце
  16. Стојан Стрезовски, Гостивар
  17. Валентина Стефановска, Тетово
  18. Костадин Гогов, Тетово
  19. Маја Зафировска, Брвеница
  20. Билјана Тошевска, Јегуновце