Бразил со повеќе од 17.000 нови случаи со корона вирус дневно

Бразил забележа 17.078 нови случаи на коронавирус во последните 24 часа.Во тој период починале уште 565 лица, објавија надлежните институции.

Во оваа земја има 3.622.861 потврдени случаи на Ковид-19, јавува Ројтерс.

Досега починале 115.309 лица.