Бракот меѓу Кање Вест и Ким Кардашијан „се распаѓа и се случи ненадејно“

САД- Коментарите на Кање Вест во текот на изминатите неколку недели, особено за време на неговиот митинг во текот на предизборната кампања во Јужна Каролина, наводно имаат штетен ефект врз неговата врска со Ким Кардашијан, пренесува „People“. „Работите значително се распаѓаат меѓу двајцата и се случи ненадејно“, рече изворот на луѓето.

Во понеделникот вечерта, Кање твитна, меѓу другото: „Ким се обидуваше да лета за Вајоминг со доктор за да ме заклучи како на филмот „Get Out  “затоа што плачев за да им го спасам животот на ќерките вчера“. Тој додаде: „Ја сакам сопругата. Моето семејство мора да живее до мене. Не е веќе до Е или НБЦ“. Оттогаш ги избриша твитовите.

За Кардашијан се вели дека е бесна и шокирана од коментарите на Вест за ќерката Норт  од неговиот митинг во Јужна Каролина вчера. Вест за време на митингот зборуваше за тоа како тој и Кардашијан разговарале за прекинување на нејзината прва бременост со Норт – па дури и се појави можноста Кардашијан да се разведе од него заради интимните детали што ги споделуваше за време на неговото расплетување против абортусот.

Кардашијан е многу вознемирена од Вест затоа што јавно зборуваше за тоа. Семејството е загрижено и за менталното здравје на Вест, како што изјавија изворите на семејството. Вест зборуваше за тоа дека му е дијагностициран  биполарно растројство и призна дека понекогаш одбива да ги зема лековите.

Ова не е прв пат годинава да се појавуваат информации за врската со Ким. Во мај, Us Weekly извести дека Вест и Кардашијан се соочуваат со проблеми во карантинот. „Ким се чувствува како да ѝ треба малку простор од Канје“, коментира извор. „Таа се обидува да биде одлична мајка, да се фокусира на правниот факултет и нејзините работни обврски и тешко е да се стори сето ова без Канје да помогне колку што може. ”

Изворот додаде дека „супер-контролирачката“ природа на Вест  се судира со Кардашијан затоа што таа се чувствува како да се обидува да ги наметне своите погледи на нејзиниот живот. „Таа се обидува да го задржи семејството заедно, особено заради децата“.