Билетите за финалето на Евровизија чинат 1.000 евра

Билетите за финалето на Евровизија чинат 1 000 евра, соковите 10 евра, а еден сендвич чини 20 евра.

Евровизиските фанови велат дека ова се најскапите билети во историјата за едно финале на Евросонг.

Финалето на годинешниот Евросонг ќе се одржи в сабота, а со две песни ќе настапи и Мадона.