Бијонсе на насловната на новиот албум е покриена само со накит, го сруши Интернетот


САД- Ар-ен-би  ѕвездата Бијонсе неодамна објави нов сингл „Break My Soul“, кој исто така ја воодушеви Мишел Обама. Имено, синглот ќе се најде на нејзиниот претстоен албум „Renaissance“, за кој сега ја објави насловната фотографија. Но, не каква била!

Бидејќи Renaissance е нејзиниот прв соло албум по „Lemonade“ од 2016 година, кој ќе излезе на 29 јули, таа мораше да направи нешто посебно. Таа на Инстаграм објави фотографија на која јава блескав коњ, облечена само во сребрен накит. Некои ја споредија оваа насловна со нејзината насловна на Vogue каде изгледаше прилично кралско.

„Создавањето на овој албум ми овозможи место да сонувам и да најдам бегство за време на страшно време за светот. Ми овозможи да се чувствувам слободен и авантуристички во време кога малку друго се движеше. Мојата намера беше да создадам безбедно место, место без расудување. Место без перфекционизам и премногу размислување. Место за врескање, ослободување, слободно. Тоа беше прекрасно патување на истражување. Се надевам дека ќе најдете радост во оваа музика. Се надевам дека ќе ве инспирира да се движите. и секси како тебе“, напиша Бијонсе под фотографиите.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Beyoncé (@beyonce)

 

Бијонсе суптилно го навести своето враќање во музиката на почетокот на оваа година со нејзиниот вообичаен потег да ги брише нејзините профилни слики на сите нејзини профили на социјалните мрежи, бидејќи во нејзиниот случај тоа значи дека таа подготвува нешто.

Поранешната прва дама на Соединетите Американски Држави Мишел Обама е воодушевена од новата песна на ар-ен-би ѕвездата. “Кралица Бијонсе, ти го направи тоа повторно! “Break My Soul” е песната што ни треба на сите во моментов, а јас не можам да се воздржам, а да не танцувам и да пеам заедно со неа! Едвај го чекам албумот!”, Обама неодамна напиша на својот Инстаграм. (Ролингстоун)