Берлускони заразен со коронавирус

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони е заразен со коронаворус, јави АФП.

Тестот за присуство на Ковид-19 во организмот на лидерот на „Форца Италија“, 83-годишниот Берлускони,  бил позитивен, наведува француската агенција.

Во моментов тој се наоѓа во изолација и продолжува да работи од дома, е соопштено од неговиот кабинет.