Авион со 190 патници излета од писта во Индија и се преполови

Авион на „Ер Индија експрес“ со 191 патник од Дубаи се излизга од пистата и се преполови на аеродромот „Кожикоде“ во Керала, Индија.  Според првичните информации, загинале пилотот и двајца патници.
Според Асошиетед Прес вкупно 14 лица загинале а 123 се повредени.Лошото време   било главната причина за несреќата. Станува збор за Боинг 737.