Авион принудно слета во Белград, починал патник за време на летот


Србија- Едно лице починало откако му се слошило во авион, кој синоќа принудно слетал на белградскиот аеродром, соопшти утрово итната помош.

Како што се наведува, се работи за 68-годишна жена, на која прво и се слошило.

Авионот од Келн принудно слета во Белград во 22:24 часот. Авионот летал за Ниш.

Помош од лекарите на оваа служба најмногу барале граѓани со покачена температура и пациенти со кардиоваскуларни заболувања поради проблеми со задушување.