Атрактивна шпанска водителка на снежната бура практицира јога без облека

 

Атрактивната шпанска ТВ водителка Кристина Педроче на свој начин ја дожиева бурата „Филомена“, која ја окова Шпанија во снег.

Кристина се соблече и потолно гола излезе надвор и практицираше јога на студот.

Фотографијата ја објави на Инстаграм каде има повеќе од три милиони следбеници, а на 339.000 им се допадна фотографијата.

„Сите сме воодушевени од убавиот снег, но многу е убаво и важно да се погледне внатре“, напиша таа под фотографијата.

Педроче има 32 години, родена е во Мадрид, а исто така е и актерка и модел.