Армани е спремен за скијачката сезона, а вие?

САД– Џорџо Армани, легендата на италијанската мода се упати кон Аспен, Колорадо, за скијачката сезона.

Тој ќе го отвори својот прв поп-ап Џорџо Армани во Аспен на авенијата Химан 521, од ноември до крајот на март 2021 година.

Бутикот со површина од 3.350 квадратни метри ќе се протега на два ката. Просторот ќе има декор со зимска тематика, со светло сина и бела боја, со sидови покриени со завеси, на кои се прикажува планински мотив. Бутикот во планинскиот центар ќе биде назначен со ски-лифтови и жичари, како  клучен визуелен фокус низ целата продавница.

Поп-ап-екранот ќе го прикаже „светот на Армани“, прикажувајќи ја машката и женската гардероба за облека, со избор на вечерна облека и колекција Неве, техничка скијачка облека EA7, додатоци, вклучително и сезонска колекција на чантата „Ла Прима“, накит, услуги по нарачка, шминка и помади на Армани, додатоци и подароци на Армани / Каза, и специјална верзија за стрижење на Ла Прима, достапна во црна и црна боја.

Како што е соопштено, Армани отвори вакви бутици  ова лето во Источен Хемптон, Њујорк и Форте деи Марми во Тоскана, како дел од глобалното проширување.

Меѓу модните брендови со продавници во Аспен се и Прада, Гучи, Ралф Лорен, Монклер и Лулулемон.