Апартман со поглед од милион долари, некогаш на Гизела Бундшен и Том Брејди, пак се продава

САД– Апартман од соништата во Њујорк, кој го завзема целиот 48-ти кат на кулата „One Madison“ е на продажба. Прекрасниот стан со поглед од милион долари на Менхетен  некогаш беше во сопственост на славната двојка- супермоделот Гизела Будшен и спортистот Том Брејди. Резиденцијата со три спални соби гледа на Медисон Сквер Парк и има птичја перспектива на остатокот од градот. Од прозорците од подот до таванот се гледаат Empire State Building, Freedom Tower, Ellis Island, и Statue of Liberty .

Она што восхитува, освен погледот на Њујорк е и минималистичкиот и модерен ентериер на познатиот архитект Питер Марино.

Погледнете ја кујната на елегантен готвач, која вклучува фрижидер за вино од подот до таванот кој може да задржи до 100 шишиња.

Возбудливиот распоред на станот и прекрасните погледи надвор буквално ќе ве направат да се чувствувате како да сте горе во облаците.

Според „Њујорк пост“, Бундшен и Брејди го купиле станот во 2014 година и го продале на анонимен купувач во 2018 година. Сега повторно чека нов сопственик.

Лоцирани во внатрешноста на кулата, сите станари на 50 луксузни апартмани имаат пристап до приватна вежбална и базен. Апартманот се нуди на пазарот за 13,7 милиони долари.