Амал Клуни не е „импресионирана“ од новата девојка на Бред Пит, еве зошто


Изворите тврдат дека Амал Клуни не е голем обожавател на девојката на Бред Пит, Инес де Рамон, што може да ги направи работите малку незгодни за нејзиниот сопруг Џорџ Клуни, кој има добро документирано блиско пријателство со Пит.

Извор кој тврди дека има инсајдерски сознанија зборуваше исклучиво за In Touch за да наведе дека Амал (46) „не е импресионирана“ од двегодишната девојка на Бред, дизајнерка на накит од Швајцарија. „Таа мисли дека Инес навистина не работи толку напорно во бизнисот со накит и се обидува да биде некој што не е“, тврди инсајдерот. „Таа ја смета за социјален алпинист за да фати богат човек“.

Инес де ла Рамон во летната кампања на Утер

Изворот тврди дека Инес и Бред (60) почнале да се забавуваат веднаш по разделбата на Инес од нејзиниот познат поранешен сопруг Пол Весли. Инес и Бред првпат беа поврзани во ноември 2022 година, кога беа фотографирани како напуштаат заеднички концерт на Боно.

„Амал само се надева дека Бред е внимателен и дека нема да се движи премногу брзо“, тврди изворот, додавајќи дека Инес наводно ја забележала мрзливоста на адвокатката на ОН. „Таа се обидуваше заради Бред да биде пријателка, но сè потешко и е“, тврди инсајдерот. „Таа знае колку Бред е близок со Џорџ, па затоа не прави многу од тоа – не е глупава“.

Инес и актерот од „Вампирски дневници“ објавија дека се разделуваат по три години брак во септември 2022 година. Пол поднесе барање за развод во февруари 2023 година, наведувајќи ги „непомирливите разлики“. Нивниот развод беше финализиран во март 2024 година и помина „неоспорно“, со напомена дека „двете страни склучија писмен договор во врска со нивниот имот и нивните права за брак или домашно партнерство, вклучително и поддршка, чиј оригинал е или е доставена. до судот“.

Инес и Бред имаат екстремно ниска врска и биле фотографирани само во неколку наврати.

Во февруари, извори изјавија за People дека парот се преселил заедно: „Тие одат многу силно и таа е посреќна од кога било“.