Албански државјанин починал во Струга

Седумдесет и тригодишно лице од Тирана без знаци на живот ноќеска било донесено на Интерното одделение во Општата болница во Струга.

СВР Охрид денеска соопшти дека 10 минути по полноќ од Итната медицинска помош на Интерното одделение без значи на живот бил пренесен Ф.С. (73) од Тирана, Албанија.

По извршен лекарски преглед, како што е наведено во информацијата, врз неговото тело, не биле забележани траги на насилство