Ахмети објави победа на кандидатот на ДУИ во Пласница

Нашите барања се легитимни, денеска Премиер, утре Претседател на државата: Али Ахмети

Лидерот на ДУИ Али Ахмети во објава на Фејсбук  објави победа на  кандидатот на неговата партија за градоначалник на Пласница, Али Јахоски, на денешните предвремени локални избори.

-Честитки за победата на кандидатот на ДУИ за градоначалник на Пласница, Али Јаоски, на предвремените локални избори во оваа општина. Оваа победа е потврда на волјата на граѓаните за поддршка на нашите правилни политики за сите граѓани, напиша Ахмети.

-Функцијата ќе ја извршувам чесно и ќе продолжам каде што застана претходниот градоначалник. Благодарам на сите што гласаа, но и на тие што не гласаа, јас ќе бидам градоначалник на сите, ќе работам 24 часа во општина Пласница, рече Јахоски.

 

Тој му е брат на претходниот градоначалник на оваа општина, Исмаил Јахоски кој беше избран за пратеник во Собранието.