Aдел сподели ретка своја фотографија за да ја поддржи Бијонсе

САД- Не е тајна дека Адел е огромен обожавател на Бијонсе. Кога во 2017 година освои Греми за албум на годината за „25 “ и ја победи Бијонсе со „Лимонада“, таа го искористи својот голем говор за да ja пофали .

„Ти си нашата светлина“, рече таа тогаш. “И начинот на кој ме чувствувате мене и моите пријатели, начинот на кој ги чувствувате моите црни пријатели се чувствува и ги прави бидат силни. И јас те сакам. Отсекогаш. И ќе те сакам. И секогаш ќе го ценам тоа. ”

Вчера, Адел објави фотографија на Инстаграм во чест на Бијонсе и нејзиниот нов визуелен албум, Black Is King. На фотографијата, Адел носи кошула што одговара на облеката на Бијонсе како на екранот, додека гестикулира кон неа.

„Благодарам на кралицата што секогаш нè прави сите да се чувствуваме толку сакани преку твојата уметност ♥ ️ ♥” “, напиша таа.

На фотографијата, Адел, го покажа и новиот изглед- кадрава долга коса што обожавателите досега не ја виделе. Во јуни, таа објави фотографија со долга права коса.

Поп-ѕвездата помина голем дел од 2020 година во карантин за време на глобалната пандемија. Кога еден обожавател ја праша кога излегува новиот албум, таа одговори: “Секако дека не размислувам за тоа.. Пандемијата се уште трае. Јас сум се уште во карантин. Носете маска и бидете трпеливи”.

Адел ослабна над 30 килограми и ги израдува обожавателите.