Адел со винтиџ изглед во новиот спот за“Oh My God” (видео)


САД- Адел го објави новиот спот за нејзината хит песна “Oh My God”. Песната е втор сингл од нејзиниот последен албум 30, кој беше објавен во ноември минатата година.

На 12 јануари, Адел пушти придружно музичко видео за песната. Неговото објавување доаѓа три месеци по спотот за „Easy On Me“.

Музичкото видео е во режија на Сем Браун, кој претходно работеше со Адел на спотот за „Rolling in the Deep“ од 2011 година.

На него се гледа дека 15-кратната добитничка на Греми е облечена во голем број винтиџ комбинации од топ дизајнери, вклучувајќи ги Вивиен Вествуд, Харис Рид и Луј Витон.

Во видеото се појавуваат и повеќе танчери. Јаболката се актуелна тема во клипот, а плодовите се гледаат на почетокот на видеото, а потоа се повторуваат во подоцнежните сцени.

Видеото завршува така што Адел седи на стол и каснува јаболко.

Додека спотот е целосно снимен во црно-бело, на една од промотивните фотографии што Адел ги сподели пред објавувањето, гледачите можат да видат дека пејачката носи темноцрвен фустан до рамениците со соодветни црвени нокти и кармин.

Обожавателите се огласија на Твитер за да ги споделат своите размислувања за музичкиот клип, при што многумина извикуваа истата реакција: „О, боже“.

Некој друг го спомна фактот дека различни верзии на Адел се појавуваат на екранот одеднаш, пишувајќи: „Светот со повеќе Адели е свет во кој сакам да живеам“.

„Oh My God“ дебитираше на третото место на топ листите на Глобал 300 и Глобал ексклузив во САД, според Билборд.

Вториот сингл од 30, кој го следи нејзиниот број еден топ листи „Easy on Me“, е број 31 на списокот „Every Adele Song Ranked“ на Ролинг Стоун. Двата сингла помогнаа нејзиниот четврти студиски албум, број два на листата „Најдобри албуми за 2021“ на Ролинг Стоун, да се најде на врвот на Билборд 200 шеста последователна недела.

Адел го издаде 30 минатиот ноември, одбележувајќи го нејзиниот прв албум од 25-те во 2015 година. Додека цедето беше напишано во пресрет на разводот, во насловната приказна за Ролинг Стоун, таа зборуваше за тоа како повеќе е албум за самооткривање, врамен како отворено писмо до нејзиниот син.

„Јас навистина не се познавав себеси“, рече таа. „Мислев дека направив. Не знам дали тоа беше поради моето враќање на Сатурн или поради тоа што бев добро и навистина навлегував во триесеттите години, но едноставно не ми се допадна тоа што сум“. (Ролингстоун)