Адел се врати со возбудлив моден момент (и ептен ослабната)

САД– Поп-ѕвездата Адел не сака да ја има на социјалните мрежи. Пејачката се појавува само на Инстаграм сега и тогаш, но кога ќе се случи, тоа резултира во мини настан. Таа денес се заблагодари на фановите за многуте роденденски желби што ги доби минатата недела на нејзиниот 32 роденден, но ги  поддржи и здравствените работници во првите редови на кризата ковид-19.

„Се надевам дека ќе останете безбедни и здрави за време на ова лудо време“, напиша таа. „Би сакал да им се заблагодарам на сите наши работници кои нè чуваат безбедни додека го ризикуваат живото. Вие сте навистина наши ангели “.

Пораката беше комплетирана со сосема нова фотографија – последната беше од годишниот одмор на Карибите со пријателот Хари Стајлс во јануари – и елегантен моден момент. Облечена во црн мини фустан, Адел покажа нова страна од нејзиниот стил. Додека промовираше албуми како 25 и 21, нејзините вкусови беа дефинирани со шик конзистентност. Ретро- фустаните со долги ракави и миди должина ја потенцираа нејзината зрелост и статусот како музички ангел. Гласот и присуството на Адел беа доминантни и облеката одговараше на тоа. Носталгичната силуета на фустанот Елзинга зборува за поинакво расположение. Разиграно со обетки и кристални копчиња на секој ракав, тоа е забава, коментира „Вог“.

Со оглед на тоа дека таа има нов албум на хоризонтот, новиот стил може да симболизира промена во звукот – признајте го тоа, вие би сакале Адел со електронски звук! Дури и да не е така, изгледот им се допадна на следбениците на Адел, бајаги подослабната.

„Мислам, се шегуваш“, напиша Криси Тејген, соодветно сумирајќи ги чувствата на многумина. Рикардо Тиши и Вирџил Аблох се придружија на пофалбите објавувајќи коментари исполнети со емоции и ја отворија вратата за смел Burberry и Off-изглед на Адел.