44 песни, 16 промени на костими : Тејлор Свифт на светската турнеја диктира трендови


САД– Поп-ѕвездата која постојано руши музички рекорди, Тејлор Свифт по пет години пауза, ја започна светска турнеја The Eras Тејлор во петокот вечерта (17 март) во Стејт Фарм Арена во Глендејл, Аризона, пред 80 илјади фанови. 

Свифт во текот на тричасовниот концерт испеа 44 песни и промени 16 костими, а таа се врати за втората ноќ со флота од нови костими.

Претставувајќи различни епохи во нејзината кариера, гардеробата на Свифт се состоеше од парчиња од Роберто Кавали, Оскар Де Ла Рента, Кристијан Лубутан, Алберта Ферети, Версаче и Зухаир Мурад.

33-годишната пејачка изгледаше позитивно етерично во розов фустан од Алберта Ферети за време на нејзиниот фолклорен сет. Специјално нарачаниот фустан од  шифон, беше украсен со наметка со кристали.

Свифт ја изведе „The Man“ во предимензиониран светкав блејзер од Версаче и со прилагодени Louboutin чизми.

Донатела Версаче објави фотографии од „неверојатната“ облека на Свифт на Инстаграм за време на викендот. „Вие го одземате здивот во Версаче“, напиша таа. „Толку сум горда на тебе. Среќа на турнејата Ерас“.

Зборувајќи за палтата, Свифт облече крзнено палто во боја на лаванда од Оскар Де Ла Рента и виолетовите Louboutin чизми.

Роберто Кавали создаде капсулна колекција за The Eras Tour, која вклучува златен фустан со реси и асиметрично боди со светки.

За нејзината премиерна вечер на изведба на „1989“, Свифт заслепуваше во дводелно „здолниште во облик на дијамант“ на Кавали и соодветен врв облеан со кристали Сваровски во тонови на фуксија.

„Дизајнот, доработката, рачната примена на секој кристал и раб се рачно изработени за да одговараат на извонредниот талент што е Тејлор Свифт“, сподели модниот бренд на Инстаграм. 

Во Зухаир Мурад