Србија: 158 новозаразени, починаа тројца

 

Во последните 24 часа во Србија тестирани се 10.571 лица, а 158 биле позитивни на корона вирус. За жал, починаа тројца пациенти.

Според последните податоци од Министерството за здравство и Институтот „Батут“, 57 пациенти се на респиратор ширум Србија.