Џафери на гости кај Албанската парламентарна Група за молитва

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери од денеска до недела ќе престојува во Тирана. Тој ќе учествува на 15. Средба на југоисточна Европа организирана од Албанската парламентарна Група за молитва, соопштија од неговиот кабинет.