Јавноста не е среќна: Уште неразведен Доналд Трамп помладиот ја покажа девојката Кимберли

САД- Доналд Трамп помладиот (40) на социјалните мрежи објави слика со девојката Кимберли Гилфојл (49) , ководителка на вести во „Фокс њуз“ од концерт на „Poison“. Озборувањата дека се во врска почнаа уште од март кога сопругата на Доналд, Ванеса, по девет месеци разделеност, поднесе барање за развод по 12 години брак и пет деца.

Кимберли е поранешна моделка е и екссопруга на заменикот гувернер на Калифорнија, Гевин Њусом.

Американската јавност која е прилично конзервативна околу семејните вредности не е среќна за врската и веќе на социјалните мрежи се пишуваат измешани коментари.