Ѓоковиќ: Ајде Хрватска

Најдобриот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ, ја поддржа хрватската фудбалска репрезентација на Светското првенство во Русија. Пред синоќешниот меч со Аргентина, популарниот Ноле, на својот инстаграм напиша: „Ајде Хрватска“.

Хрватите победија со 3-0 и се пласираа во осминафиналето од првенството.